+90 (0)212 280 95 05 info@stertilinteryapi.com

Önce Emniyet Gelir: Araç Kilitleme Sistemi

Araç Kilitleme Sistemi COMBILOK®

Vaktinden önce araç ayrılmasını kısıtlayarak hem kazaları hem de personele, araçlara veya binalara gelebilecek hasarı önlemek mi istiyorsunuz? Stertil Yükleme Boşaltma Ekipmanlarının COMBILOK  ürünü, sektörde yükleme alanları için en güvenilir, dayanıklı ve akıllı araç engelleme sistemi olduğu kanıtlanmış patentli bir araç kilitleme sistemidir. 

Download Brochure
 • Kazaları ve Hasarı Önleme
 • Güvenilir ve Asgari Bakım
 • Entegre Kumanda Mekanizması
 • Zemin Üzerinde Kolay Kurulum
 • Sesli ve Görüntülü Sinyaller

Müşteriye Sağlanan Faydalar

Güvenilir, Emniyetli ve Asgari Bakım

Son derece dayanıklı araç engelleyici COMBILOK G1 sistemi azami emniyet ve asgari aşınma için gelen aracın tekerleklerini merkezi konuma yönlendirmek amacıyla zeminin üzerine uygun şekilde kurulabilir. Sistemdeki hareketli parçaların miktarı asgaride tutulmuş olup, bu sayede pahalı bakım ve onarım maliyetleriyle karşılaşmazsınız.

Alçak ve daha yüksek tekerlek blokları da mevcut olup, bu sayede COMBILOK G1 araç kilitleme sistemi son derece çok yönlü bir çözüm haline gelmektedir.

COMBILOK Teker Kilidiyle hasarı önleyin

Yükleme ve boşaltma faaliyetleri esnasındaki hasar veya kaza riski zaman kısıtlamasından ötürü ciddi şekilde artmaktadır. Depo personeli ile araçlardaki sürücüler arasındaki iletişim çoğunlukla çok yetersiz olmaktadır.

Araç hala yükleniyor veya boşaltılıyorken aracın yükleme rampasından erken ayrılması veya aracın "kayması" çok sık görülmektedir.  Araç kilitleme sistemi iş sahasındaki bu riskleri engelleyebilmektedir.

Tüm diğer sistemlerden daha güvenilir, dayanıklı, emniyetli ve akıllıdır. Stertil Yükleme Boşaltma Ekipmanlarının yönlendirme bariyerleriyle birlikte benzersiz COMBILOK® araç kilitleme sistemi tüm riskleri sınırlandırır ve çok sayıda benzersiz emniyet faydası sunar.

Gelen Araç

Sezgisel Combilok yönlendirme bariyeri aracın yükleme noktasına pürüzsüz bir şekilde ortalanmasını sağlar.

1. Tekerlek Tespiti

Operatör COMBILOK'U etkinleştirdikten sonra, yerleşik sensör aracın en arka tekerini otomatik olarak algılar.

2. Kilitleme Sistemi Genişler

Tekerlek kilidi otomatik olarak açılır.

3. Tekerlek Kilitlenir

Tekerlek çarkı, aracın olduğu yere kilitlenmesini sağlamak için tekerleğe karşı 50 bar sıkıca bastırır.

4. Ters Sırayla Çalışır

Yükleme tamamlandığında, operatör bir düğmeye dokunarak tüm süreci tersine çevirebilir.

5. Yeşil Işık

Çark döndükten sonra, ışık yeşile dönecek. Bu, kamyon sürücüsünün COMBILOK yerine geri gelene kadar bekleme zorunluluğunu ortadan kaldırır.

 • Gelen Araç
 • 1. Tekerlek Tespiti
 • 2. Kilitleme Sistemi Genişler
 • 3. Tekerlek Kilitlenir
 • 4. Ters Sırayla Çalışır
 • 5. Yeşil Işık

Patentli Stertil Hidrolik Teknolojisi

COMBILOK G1 araç kilitleme sistemi sınırlı sayıda hareketli parçaya sahip olan en gelişmiş elektrikli hidrolik teknolojisini kullanmaktadır. Tekerlek bloğu bir mikro işlemci vasıtasıyla kolaylıkla yönetilir ve kumanda panelinde yer alan butona dokunularak kumanda edilir.

Tekerlek bloğundaki dahili sensör en arkadaki tekerleğin ucundaki boşluk konumunu tespit eder, bunun üzerine tekerlek bloğu otomatik olarak uzayarak tekerlek kilitlenir.

Azami Emniyet

Yazılım teker kilitleme sistemi harekete geçmeden önce 3 saniye boyunca sesli ve görüntülü sinyal verilmesini ve konumlama esnasında devam etmesini sağlar.

Kilitleme bloğu elle manüel olarak çalıştırılabilen ve kilidin aktivasyonunu hemen durduran bir acil durum butonuyla birlikte teçhiz edilmektedir.

VİDEOYU İZLEYİN

Entegre Kontroller ile Arttırılmış Emniyet

Kumanda panelinde sırlı basma butonları yer almakta olup rampalar ve depo kapıları gibi diğer yükleme ve boşaltma sistemleriyle sıralı çalıştırılabilmektedir. Bu sayede kombine bir emniyet devresi sunulmaktadır. Yani rampa bekleme konumuna geri dönene kadar kamyon otomatik olarak kenetlenmeye devam edecektir.

Yükleme ve boşaltma esnasında arttırılmış emniyet ve ekipmanların hasar görmesini engellemek için yükleme noktasına yaklaşırken yönlendirme bariyerleri monte edilmiştir. Yönlendirme Bariyerleri beton, beton sürüş plakaları üzerine kolaylıkla monte edilebilir veya erişim yolu üzerine yerleştirilebilir.

Kumanda paneli üzerindeki kırmızı/yeşil ışıklar dağıtım merkezi içerisinde araç kilitleme sisteminin hala kullanılıp kullanılmadığının görülmesini sağlamaktadır. Yükleme veya boşaltma sonrasında butona basılarak COMBILOK G1 kilidi açılabilir.

Teknik Bilgiler

 • Hızlı tekerlek kilidi işlemi tekerleğin boyutundan ve konumundan bağımsız olarak yaklaşık 30 saniye sürmektedir.
 • 4300 mm'lik platform ve 2800 mm'lik tekerlek kilidi çalışma mesafesine sahiptir. Çok yönlü çözüm, geniş yelpazedeki araçlara uygundur.
 • Tekerlek bloğu yüksekliği sadece 330 mm olup, geniş yelpazedeki araçlara uygundur.
 • Güçlü dairesel malzemeden oluşan su geçirmez ve dayanıklı yapı için galvanize tasarım ve zemin seviyesinden aşağıda hareketli parça bulundurmayan düşük yükseklik.
 • Elektrikli hidrolik işlemin tamamı mikro işlemci kontrollüdür.

COMBILOK Araç Kilitleme Sisteminin Montajı

Yukarıdaki zemin üstü kurulum sayesinde COMBILOK araç kilitleme sistemi mevcut ve yeni durumlarda basit ve esnek şekilde kurulabilmektedir. Sistemin tamamına servis ve bakım için kolaylıkla erişilebilmektedir.

Ek olarak sürücüye açık görsel iletişim sağlamak için trafik ışıkları monte edilebilir.

COMBILOK!A GÜVENEBİLİRSİNİZ !

TEKLİF ALIN!