+90 (0)212 280 95 05 info@stertilinteryapi.com
-

Yükleme Alanı Sayısı

Gerekli yükleme alanı sayısı tespit edilirken hem mevcut hem de gelecekteki ek alan gereksinimlerinizi etkileyebilecek çok sayıda faktörü göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.
Yükleme alanının nasıl tasarlanacağına ve yükleme alanı tasarlamadan önce hangi iç ve dış faktörlerin göz önünde bulundurulması gerektiğine dair daha fazla bilgi için broşürümüzü indirin:

BROŞÜRÜ İNDİRİN

Trafik Planlama

Kapasite ve trafik planlama göz önünde bulundurulması gereken önemli faktörlerdir. Kendinize şu soruyu sorun: eş zamanlı olarak yaklaşık kaç araç yükleme ve boşaltma yapar. Dağıtım ve parsiyel sevkiyatlarda çalışma saatleri genellikle gündüz ve akşam saatleridir.

Yoğun yükleme-boşaltma saatleri ile başa çıkmak için yeterli ancak işlem hızının az olduğu saatlerde çok fazla yükleme noktasına yol açmayacak sayı arasındaki dengeyi bulun.

Giren ve Çıkan Mallar

Çoğu şirket ürün alımı ve sevkiyatı için ayrı yükleme alanları kullanmaktadır. Giren ve çıkan ürünlerin problemsiz şekilde işlenmesine imkan vermek için bu yükleme alanları sıklıkla dağıtım merkezinin farklı kısımlarında bulunmaktadır. Gerekli yükleme alanı sayısına karar verirken bu senaryonun da göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Ürünlerin İşlenmesi

Farklı ürünler farklı elleçleme mi gerektirir? Sevk akışını göz önünde bulundurun: ayırma, paketleme veya etiketleme gibi işleme faaliyetleri ve bu faaliyetlerin nerede gerçekleştiği önemlidir. Dahili elleçleme ekipmanlarının depoda uzun mesafe veya dağıtım merkezi içerisindeki farklı noktalara gitmesini engellemek için yeterli sayıda yükleme alanı olması tavsiye edilmektedir. Yükleme alanlarını ürün işleme alanlarına mümkün olduğu kadar yakın şekilde konumlandırarak bunu çözmek mümkündür.

Şimdi ve Gelecekte Kaç Tane Yükleme alanına İhtiyacım Var?

DAHA FAZLA BİLGİ İSTEYİN