+90 (0)212 280 95 05 info@stertilinteryapi.com
-

Yükleme alanı tasarımı yapılırken farklı araç boyutlarını göz önünde bulundurmak esastır. Çoğu Avrupa ülkesinde 18 metrelik treylerli araçlara izin verilmektedir. Araç boyutlarıyla ilgili yeterli bilginiz olmaması halinde lütfen kontrolunüzü yapınız.

check

Saha

Saha tıkanıklıklarını engellemek için yükleme alanınızı tasarlayın. Etkin şekilde tasarlanmış yol yerleşimleri araçların minimum manevra yaparak ve sıkışıklık ortadan kaldırılarak hızlı ve emniyetli şekilde seyahat etmesini mümkün kılar. Trafiğin akış yönü üzerinde katı kontrol dahil olmak üzere etkin trafik yönetimi aynı zamanda emniyetli ve problemsiz araç yönetime ve taşıma sürecinin hızlandırılmasına büyük katkı sağlar.

BROŞÜRÜ İNDİRİN

Örneğin, araçların geliş yönünün sol olduğu ülkelerde depo etrafında saat yönünde dönen bir sistem olması sürücüler için durumu kolaylaştıracaktır. Geliş yönünün sağ taraf olduğu ülkelerde saat yönünün tersi geçerli olacaktır. Bu şekildeki trafik düzenleme sistemi sürücülerin geri geri giderken kör noktalarını ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

Araçları yanaştırmak için yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olun

Yükleme alanı tasarımı yapılırken farklı araç boyutlarını göz önünde bulundurmak esastır. Çoğu Avrupa ülkesinde 18 metrelik treylerli araçlara izin verilmektedir. Araç boyutlarıyla ilgili yeterli bilginiz olmaması halinde lütfen kontrolunüzü yapınız.

Yükleme ve boşaltma alanı önündeki park ve manevra alanı en uzun aracın boyunun iki katı artı iki metre olmalıdır, yani 18 metrelik tır için 38 metrelik alan gerekmektedir. Ayrıca kamyon ile yükleme duvarı arasındaki asgari mesafe 1.4 metre olmalıdır.

 

Beton, asfalt, beton plakalar, kaldırım ve diğer taş levhalar

Yolun kendisi beton, asfalt, beton plakalar, kaldırım ve diğer taş levhalardan yapılabilir. Bu beton başta maliyetli olsa da, oldukça dayanıklıdır ve ağır taşıtların ve tırların ağırlığına dayanır ve uzun vadede iyi bir yatırım olabilir. Dağıtım merkezi yol yüzeylerinin korunmasına yönlendirme bariyerleri ek katkıda bulunabilir.

İyi şekilde sabitlenmiş temel üzerine yerleştirilmeleri kaydıyla beton sürüş plakalarının kullanılması halinde de iyi sonuçlar alınabilmektedir. Yükleme alanı inşa edilirken sürücülerin depo içerisine kolayca ve emniyetli şekilde girmelerine izin veren personel kapıları olması tavsiye edilmektedir.

Kar ve Buz

Sıfırın altındaki sıcaklık durumlarının yaşandığı ülkelerde kaza riskini düşürmek için park ve manevra alanlarındaki kar ve buz hemen kaldırılmalıdır. Ayrıca tuz temin edilmesi, oda içerisinde yerden ısıtma düşünülmesi de tavsiye edilmektedir.

Çok farklı sayıda sistem ve teknik gelişmelerin olması etkili ve maliyet etkin bir çözüm olacağı anlamına gelir.

Saha Koşullarım Nelerdir?

DAHA FAZLA BİLGİ İSTEYİN