+90 (0)212 280 95 05 info@stertilinteryapi.com

Hızlı Yatırım Dönüşü

FlexıEdge - Hızlı PVC Kapı

FlexiEdge, üstün güvenlikli, hasar direnci yüksek ve hava koşullarına dayanıklı hızlı açılır endüstriyel kapıdır. Forkliftler ve yaya erisimi dahil tüm araçlar için tüm yüksek frekanslı uygulamalar için uygundur. FlexiEdge kapılar Avrupa genelinde depolama, depolama ve lojistik, perakende, imalat sanayi, toplu taşıma, havaalanları, gıda endüstrisi, bira, ilaç ve atık arıtma tesislerinde kurulmuştur.

Broşürü İndirin
 • Çeşitli Sürüş Sistemleri
 • Çevresel Faydalar
 • Hızlı Yatırım Dönüşü
 • Çalışma Kolaylığı
 • Standartlara Uyum
 • Aktivasyon Sistemleri

Operasyonel Özellikler

FARKLI SÜRÜŞ SEÇENEKLERİ

Positif Sürüş -  Kapı perdesi, kapı perdesindeki bir yan kayışa geçen dişli bir tahrik tekerleği vasıtasıyla him kapanırken him the açılırken pozitif olarak sürülür.

Düşük-sürtünmeli Sürüş -  Kapılarda, sessiz çalışma için düşük sürtünmeli yan kılavuzlar bulunur. Kapı geleneksel bir silindir tarafından açılır ve kendi ağırlığı altında kapanır. Her iki tahrik sisteminin avantajı, kapıyı daha güvenli hale getiren ve daha az bakım rektiren ağır elemanlar olmamasıdır. Pozitif tahrikin bir başka avantajı da, Düşük Sürtünme'den daha büyük rüzgar basınçları altında sorunsuz çalışmasıdır.

Çevresel Faydalar

Çalışma hızı, açıkkalka süresini and aza indirerek binadan ısı kaybını azaltır, enerji tasarrufu sağlar ve CO2 emisyonlarını düşürür.

Hızlı Yatırım Dönüşü

Enerji tasarrufu, yakıt faturalarını azaltır ve kapıların daha kısa bir geri ödeme süresine sahip olduğu anlamına gelir. Tasarrufları göstermek için belirli kurulumlar için bir maliyet analizi sağlayabiliriz.

Çalısma Kolaylığı

Hızlı çalışma süreleri, iç sıcaklıkların korunmasına yardımcı olur, böylece personelin çalışma koşullarını iyileştirir ve kirlilik, toz, azalma ve gürültü girişini.

Standartlara Uyum 

Tüm kapılar CE işaretlidir ve EN 13241-1 dahil olmak üzere geçerli Avrupa uyumlaştırılmış standartlarına uygundur ve endüstriyel, ticari ve garaj kapıları ve diğer kapılar için genellikle bunları aşar. 

Harici Kapılar

Normal maruz kalmalar için uygundur. İsteğinize bağlı olarak boyut ve açma/kapama hızı farklı olan üç farklı model mevcuttur.

Dört Mevsim Kapılar

Dahili Kapılar

İç Alan Tasarrufu

Özel Amaçlı Kapılar

Door Selection

 • Harici Kapılar
 • Dört Mevsim Kapılar
 • Dahili Kapılar
 • İç Alan Tasarrufu
 • Özel Amaçlı Kapılar

Kapı Seçimi

Tüm kapılar her proje için özel olarak yapılmıştır. Aşağıdaki tablo mevcut aralığı özetlemektedir. Kapı boyutları ve hızları yalnızca gösterge niteliğindedir ve münferit durumlarda daha büyük hız, genişlik veya yükseklik mümkün olabilir. Hava durumu performansı için tam bir genel bakış için broşürümüzü görüntüleyin.

Harici Kapılar

Model  Sürüş Sistemi Ölçü- Genişlik x Yükseklik  Açılış (m/s)  Kapanış (m/s)
M2 P pozitif 5.5x5.5 2.4 1.2
M3 P pozitif 9.0x5.5 0.8 0.4
D-501 P pozitif 5.5x5.5 2.4 1.2

 

Dört Mevsim Dış Alan Kapıları

 Model  Sürüş Sistemi  Ölçü- Genişlik x Yükseklik  Açılış (m/s)  Kapanış (m/s)
 M2 AW  pozitif  5.5x5.5  2.4 1.2 
 M3 AW  pozitif  6.0x5.5  0.8 0.4

 

İç Kapılar

Model  Sürüş Sistemi Ölçü- Genişlik x Yükseklik  Açılış (m/s)  Kapanış (m/s)
M2 C pozitif 5.5x5.5 2.4 1.2
M3 C pozitif 11.0x5.5 0.8 0.4
D-501 C pozitif 5.5x5.5 2.4 1.2

 

İç Kapılar - Alan Tasarrufu

Model  Sürüş Sistemi Ölçü- Genişlik x Yükseklik  Açılış (m/s)  Kapanış (m/s)
D-310 LF Düşük Sürtünmeli 3.0x3.0 1.0 1.0
D-313 LF Düşük Sürtünmeli 3.5x3.5 2.7 0.5
D-311 LF Düşük Sürtünmeli 4.0x4.0 1.2 0.5

 

Özel Amaçlı Kapılar

Model Sürüş Sistemi Ölçü- Genişlik x Yükseklik Açılış (m/s)  Kapanış (m/s)
D-313 LF C Düşük Sürtünmeli 3.5 x 3.5 2.7 0.5
D-311 LF C Düşük Sürtünmeli 4.0 x 4.0 1.2 (2.0*) 0.5
M2 E pozitif 5.5 x 5.5  1.2 0.6
D-303 LF E Düşük Sürtünmeli 3.5 x 3.5  2.0 0.5
M2F pozitif 4.0 x 5.5 2.4 1.2

* Opsiyonel Hız

Yoğun Kullanım

Yüksek çalışma hızları ve mekanik güvenilirlik, kapıların yoğun bir şekilde kullanılabilmesi, açık kalma süresinin en aza indirilmesi ve yüksek trafikli alanlar için ideal hale getirilmesi anlamına gelir. Tüm hava koşullarına uygun modeller, açık alanlarda rüzgar yüklerine karşı çok yüksek bir direnç elde etmek için ek takviyeye sahiptir.

Çok Güvenli

Kapı perdesi, yumuşak bir alt kenar ile tamamen esnektir. Yaralanmalara neden olabilecek sert elemanlar içermez. Ayrıca tüm kapılara fotosel takılır ve alt kenar kablosuz dedektör cihazı D-310 LF hariç tüm kapılarda ek 'kullanım konforu' sağlar.

Kendiliğinden Yeniden Yerleştirme

Esnek yumuşak kenarlı kapı perdesi, araç çarpışmasından kaynaklanan hasara karşı dayanıklıdır. Kapı kenarları dışarı çıkarsa, kapı açılırken yan kılavuzlara otomatik olarak yeniden takılırlar.

Üstün Sızdırmazlık

Kapı perdesi, her iki tarafta ve üstte pozitif bir hava sızdırmazlığına sahipken, esnek alt kenar, düz olmayan zeminlerde sızdırmazlığı sağlamak için kendini ayarlar. Olağanüstü kapı contaları ve yüksek çalışma hızları, ısı kaybını en aza indirir ve enerji tasarrufu sağlar.

Aktivasyon Sistemleri

FlexiEdge'in etkinliğini en üst düzeye çıkarmak için bir dizi etkinleştirme sistemi şu şekilde sağlanabilir:

Manuel - Otomatik zamanlamalı kapatma işlevine sahip basmalı düğme pedleri standarttır. Him kablolu him de kablosuz çekme kablosu ve tuşla çalışan anahtarlar da mevcuttur.

 

Fotocel- Ek güvenlik sağlamanın yanı sıra açmayı ve kapamayı başlatmak için kapının her iki tarafına yerleştirin. Tipik olarak, trafik akışına uyacak şekilde direklere veya tırabzanlara monte edilir.

Radar - Açmayı ve kapamayı başlatır ve ayrıca bir güvenlik dedektörü görevi görebilir. Him araç him de yaya trafiğini algılar. Normal kapının üstüne veya bir yanına takılır ve menzil 10 m'ye kadar ayarlanabilir. Yönlü trafik akışına ve nesne şekli/boyut hassasiyetine göre ayarlanabir. 

Manyetik Alan - Kapı, bir zaman gecikmesinden sonra kapanarak otomatik olarak açılır. Endüksiyon döngüleri, girişin bir veya iki tarafında zemine yerleştirilmiştir ve trafiğin türüne göre çalışmayı optimize edecek şekilde ayarlanabiir. Çapraz trafiğin etkisini ortadan kaldırmak için de yapılandırılabilir. Yayalar tarafından çalıştırılmaz.

Teknik Özellikler

 • Tüm kapılar EN 12453 ve EN 12445'e göre Geçer not aldı. (Güvenlik)
 • Tüm kapılar, mekanik direnç ve istenmeyen hareket için EN 12604 ve EN 12605'e göre Geçer derecesini elde etti.
 • EN 12604 ve EN 12605'e göre test edilmiştir. D-311, D-313, D-501 ve M2 kapılar: 1.000.000 çevrim için. M3 kapılar: 750.000 döngü için. Daha az yoğun kullanım, D-310 LF, 25.000 döngü/yıl.
 • EN 12428'e göre: Tüm standart kapılar: 6,02W/m²K. M2 F yalıtımlı kapılar: 2.42W/m²K.

Enerji tasarrufu yapın ve CO2 emisyonlarını azaltın

Daha Fazla Bilgi